Pojawiające się na ciele małe, czerwone, swędzące plamy

Witam, od jakiegoś czasu (ok. 2 msc) pojawiają się na moim ciele, małe czerwone plamki. Nie swędzą ani nie bolą, po prostu nagle zauważam, że są. Są lekko wypukłe, po pewnym czasie bledną, ale zostawiają lekkie zaczerwienienie na skórze. Dołączam zdjęcie dwóch, które zauważyłam dzisiaj na udzie. http://zapodaj.net/899509b08aadb.jpg.html Pierwszą taką plamę zobaczyłam na biuście, ale była troszkę większa i robiła się fioletowa, teraz nie ma po niejprawie śladu. Proszę o odpowiedź, co to może być.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie ma możliwości bezpośredniej oceny zmian, co wyklucza możliwość postawienia konkretnej diagnozy. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ lub specjalistą dermatologiem, który podczas bezpośredniej wizyty oceni zmiany.