Co mogą oznaczać małe czerwone kropeczki na ciele?

Witam, czy może ktoś mi podpowiedzieć w jakim kierunku mam iść. Od ok. 1,5 miesiąca zaczęły mi się pojawiać na ciele czerwone małe kropeczki. Najpierw były to wewnętrzne strony przedramion, później brzuch po środku w górnej części, teraz rozchodzi się na boki, wewnętrzną i trochę zewnętrzną stronę ud. mam wrażenie że czasami te kropeczki przygasają i znowu zaogniają. Nie są wypukłe. CRP lekko podwyższone, badanie krwi ogólnie ok., płytki krwi w dolnej granicy normy, ale taki poziom płytek mam od zawsze. Biorę ascorutical od ok 2 tygodni, przez tydzień brałam zyrtec. Poprawy nie widzę. Lekarz rodzinny mówi, że to są krwawe plamki ponieważ pod wpływem ucisku nie bledną. Po podrapaniu robią się bardziej czerwone. Mam skierowanie do hematologa, ale kolejki mnie powalają. Bardzo proszę o pomoc.

Są to wybroczyny, skoro nie znikają pod wpływem ucisku. Niezbędne są badania u hematologa. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle czas oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.