Czy te wylewy podskórne mają związek ze zwiększoną ilością płytek krwi?

Witam mam 26 lat od czterech lat stopniono podwyższają mi się płytki krwi ostatnio badania krwi robiłam pół roku temu Wtedy już wynik krwi zaniepokoił lekarze płytki krwi wynosiły 458 lekarz powiedział że po trzech tygodniach zrobimy ponowne badanie i jeżeli płytki krwi będą dalej wysokie to dostanę skierowanie do hematologa pozdrowieniu badań płytki krwi wynosiły 450 czyli spadły o 8 schodków w dół dostałam skierowanie do hematologa hematologa mam na 31 maja. od pół roku miejscowo Swędzi mnie skóra po zadrapaniu się dostaję jakby wylew podskórny są to takie żywo krwiste kropeczki tak jakby pod skórą rozlała się krew i później z tego robi się siniak który schodzi stopniowo po kilku dniach moje pytanie brzmi czy te wylewy podskórne mają związek z zwiększoną ilością płytek krwi proszę o precyzyjną odpowiedź

Mogą mieć.Czasami płytki wytwarzane w nadmiernej ilości mogą wykazywać zaburzenia funkcji.Nie napisała Pani jak wygląda reszta morfologii krwi-leukocyty,erytrocyty itd.Czasami zwiększenie ilości płytek jest przejściowe i fizjologiczne np. w czasie infekcji.Tak czy tak konsultacja hematologiczna zasadna.