Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 4 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pielęgnacja włosów po transplantacji

Chciałem zapytać Czy po określonej ilości transplantacji włosów (nie wiem dokładnie jakiej) można uzyskać w miarę gęste włosy(bez przerzedzeń) czy moze powinienem w tym celu utrzymywać włosy różnymi środkami(obecnie stosuję Loxon 5%)?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Zamykanie naczynek

Rozszerzone naczynka to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak można sobie z nim poradzić? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są sposoby na zamykanie naczynek.

Dopóki stosuje Pan Loxon dopóty powinien Pan mieć zahamowane wypadanie włosów. Jeżeli Pan przestanie go używać powróci stan sprzed kuracji. Oczywiście przeszczep włosów daje zagęszczenie i pokrycie przerzedzonych miejsc. Wszystko zależy od stanu Pana owłosienia obecnie. Może Pan również udać się do trychologa celem oceny stanu Pana owłosienia i być może ułożenia cyklu zabiegów, które opóźnią ten proces.

0

Witam,

Do przeszczepu włosów należy się starannie przygotować - najlepiej skonsultować się dużo wcześniej z lekarzem u którego jest planowany zabieg. Skórę należy obejrzeć w dermatoskopie przed zabiegiem, aby wykluczyć dodatkowe choroby skóry głowy (np. łojotokowe zapalenia skóry). Lekarz zaleci wykonanie laboratoryjnych - z krwi oraz wypisze receptę na leki miejscowe, które pozwolą utrzymać włosy przed jak i po zabiegu (w typie łysienia androgenowego preparat Loxon 5% jest bardzo dobrym rozwiązaniem). Mimo wszystko, zachęcam do konsultacji.

pozdrawiam,
Katarzyna Osipowicz

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy