Pielęgnacja włosów po transplantacji

Chciałem zapytać Czy po określonej ilości transplantacji włosów (nie wiem dokładnie jakiej) można uzyskać w miarę gęste włosy(bez przerzedzeń) czy moze powinienem w tym celu utrzymywać włosy różnymi środkami(obecnie stosuję Loxon 5%)?

Dopóki stosuje Pan Loxon dopóty powinien Pan mieć zahamowane wypadanie włosów. Jeżeli Pan przestanie go używać powróci stan sprzed kuracji. Oczywiście przeszczep włosów daje zagęszczenie i pokrycie przerzedzonych miejsc. Wszystko zależy od stanu Pana owłosienia obecnie. Może Pan również udać się do trychologa celem oceny stanu Pana owłosienia i być może ułożenia cyklu zabiegów, które opóźnią ten proces.

Witam,

Do przeszczepu włosów należy się starannie przygotować - najlepiej skonsultować się dużo wcześniej z lekarzem u którego jest planowany zabieg. Skórę należy obejrzeć w dermatoskopie przed zabiegiem, aby wykluczyć dodatkowe choroby skóry głowy (np. łojotokowe zapalenia skóry). Lekarz zaleci wykonanie laboratoryjnych - z krwi oraz wypisze receptę na leki miejscowe, które pozwolą utrzymać włosy przed jak i po zabiegu (w typie łysienia androgenowego preparat Loxon 5% jest bardzo dobrym rozwiązaniem). Mimo wszystko, zachęcam do konsultacji.

pozdrawiam,
Katarzyna Osipowicz