Pierwsze opakowanie tabletek i plamienie

Witam 22.10 skonczylam pierwsze opakowanie azalii.Po ok 2 tyg zazywania zaczelam plamic co trwalo ok 20dni,wczesniej zdazyly mi sie 2 spoznienia do 12 godz,po skonczonym opakowniu nie zaczelam nastepnego i do dzisiaj nie mam krwawienia z odstawienia a powiekszyly mi sie piersi i bola.Robilam test ciazowy 23dni po stosunku i byl negatywny.Czy to normalne?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, przerwa między kolejnymi opakowaniami nie powinna być dłuższa niż 7 dni, gdyż zmniejsza to skuteczność antykoncepcji. na początku stosowania nowego preparatu mogą występować krwawienia, plamienia, a krwawienie może wystąpić później niż w okresie 7 dni po skończeniu opakowania. Pozdrawiam.