Pisk w uchu i niedrożność trąbki słuchowej

12dni temu po imprezie zauważyłem pisk w prawym uchu, 2 ostre dyżury, PWE potas tlenoterapia, betaserc, preductal. Audiogram tonalny 8KHZ wyszedł dobrze więc lekarze nie chcieli mi dać kroplówki ani sterydów.. Wczoraj byłem na kontroli, pisk cały czas występuje w prawym uchu. Delikatna niedroznosc trąbki słuchowej przez co ucho odtyka sie i zatyka. Lekarz przepisał mi sterydy Encorton 7dni60mg, 7dni50mg, aż do 10mg i odstawienie Czy te sterydy mogą pomoc po takim czasie ? Są bardzo szkodliwe

Doznałeś ostrego urazu akustycznego po imprezie! Więc pokornie lecz się i nie marudź. To może pozostać Ci na całe dorosłe życie. Twoje ucho wewnętrzne nie nadaje się na przebywanie w hałasie, ma taką urodę genetycznie uwarunkowaną.Unikaj już zawsze środowiska hałasu,mecze, dyskoteki,koncerty,słuchawki w uszach,petardy itd,itp...Trąbka słuchowa nie ma tutaj żadnego znaczenia. Uszkodzenie słuchu jest na poziomie ucha wewnętrznego,ślimak.