Jak leczyć niedrożność trąbki słuchowej?

Niedrożność trąbki eustachiusza (?) Zaczęło się w kwietniu zeszłego roku. W momencie żucia pokmarmu, miałam wrażenie, że 'pompują' mi się uszy. Musiałam wtedy ziewnąć aby je spowrotem odetkać. Laryngolog stwierdził niedrożność trąbki eustachiusza i przepisał steryd do nosa. Steryd niestety nie pomagał. Poszłam na kolejną wizytę. Lekarz zalecił płukanie zatok, Clatrę i Otovent. Pomimo regularnego stosowania- poprawy brak. Obecnie doszło do tego, że mam zatkane prawe ucho (momentami, coś mi 'pyka' i ucho się zatyka). W dodatku słyszę w tym uchu swój oddech, mowę ( jest to strasznie nieprzyjemne i dostaje już powoli nerwicy ). Miałam endoskopowe badanie nosogardła, które wykazało jedynie obrzęk małżowiny nosowej. Obawiam się, że może to być ziejąca trąbka. Prędzej się wykończe. Proszę o pomoc.

Sterydy i płukanie zatok popsuły Ci słuch. Zakończ te procedury, którymi powinien się zająć Pan Prokurator Ziobro i zlikwidować wreszcie reklamy niby leków w mediach polskich, tak jak to zrobiło większość mądrych państw. Przyjedź. Damy radę.