Jaki wpływ na niedrożność trąbek słuchowych ma krzywa przegroda nosa i powiększone małżowiny nosowe?

Chcę zapytać jaki wpływ na niedrożność trąbek słuchowych ma krzywa przegroda nosa oraz powiększone malżowiny nosowe. Mam niedługo zabieg prostowania przegrody a od kilku miesięcy mam niedrożność trąbek, co dziwne tympanogram i audiogram wychodzą ok. A uszy są zatkane, mam w nich trzaski i pykanie, próby przedmuchiwania nic nie dają. W jaki sposób ta przegroda może blokować te trąbki? Jaki jest tego mechanizm?

Skoro audiogram i tympanogram jest ok to trąbki są drożne. nie rozumiem. Może to nie przegroda? Może to nie usunięty i przetrwały z dzieciństwa trzeci migdałek? Nie wiem,muszę Cię zbadać. Mam pacjentów z Londynu a Warszawa jest bliżej