Płaczliwość, wrażliwość przy chorobie tarczycy

Zdiagnozowano u mnie chorobe tarczycy. Zawsze byłam osobą wrażliwą, placzliwą, nerwową. Cierpie na bezsennosc, ogólne zmęczenie, narzekam na since pod oczami. Czeka mnie m.in. biopsia oraz usuniecie tarczycy i leczenie. Interesuje mnie czy przy wdrozeniu leczenia i ustabilizowaniu hormonów bede osobą mniej emocjonalną i nerwową?

Dzień dobry,

Osoby po całkowitym usunięciu tarczycy oraz dobraniu dawki leku mogą prowadzić normalny tryb życia i normalnie funkcjonować, dotyczy to także sfery psychicznej. Oczywiście na nasze emocje mają również wpływ inne czynniki - zewnętrzne, z którymi musimy sobie w jakiś sposób radzić - tutaj istotną rolę odgrywa odpowiednie podejście do problemów i ich właściwe rozwiązywanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz