Plama na udzie po wypadku komunikacyjnym

Dobry wieczór . 10 miesięcy temu potrącił mnie samochód po prawej stronie uda widoczna jest gula, która odstaje i nieestetycznie wygląda skopiuje co lekarz na ten temat napisał W tkance podskórnej tłuszczowej ,na bocznej stronie uda widoczne są linijne blizenkowate odbicia .Na poziomie głowy bocznej m.czworogłowego wystepuje grubościenny zbiornik płynu 31x20x9mm ,ktory wskazuje na obecność statego krwiaka stan po urazie .i teraz mam pytanie co mozna z tym zrobic ? operacyjnie tylko

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,
skoro w USG opisywane jest zbiornik płynu można spróbować pod kontrola USG nakłuć zbiornik grubą igłą i odciągnąć jego zawartość. Niestety pierwszą trudnością jest trafienie w zmianę, gdyż jest ona niewielkich rozmiarów, po drugie jeśli płyn jest bardzo gęsty może nie udać się go odciągnąć przez igłę. W przypadku braku powodzenia tej metody jeśli chce się Pani pozbyć zgrubienia pozostaje jedynie usunięcie operacyjne. Sam zabieg może nie jest rozległy, natomiast trzeba pamiętać, że każde nacięcie skóry pozostawia mniejszą lub większa bliznę.
Pozdrawiam, Anna Aseńko

Można wykonac punkcję, może uda się opróznic zbiornik płynu, a jeśli chodzi o efekt kosmetyczny, to pod wycieciu jednak zostanie blizna, trzeba rozważyć w porozumieniu z lekarzem mozliwe działania