Plamienia i bóle brzucha przy tabletkach Qlaira

Witam, biorę już 3 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych qlaira.Dodam, że przy 1 i 2 op nie plamiłam. Przy 9 tabletce półtora godziny po jej wzięciu zabolał mnie brzuch i jednorazowo się wydaliłam. Wczoraj wzięłam 16 tabletkę i zauważyłam, że mam plamienia krwią ze śluzem. Czy to jest normalne? Czy mogę być w ciąży? Robiłam test, tylko wieczorem i wyszedł negatywny. Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży jest naprawdę znikome - tym nie powinna się Pani zatem niepokoić. Opisane plamienie to najpewniej działanie niepożądane antykoncepcji hormonalnej. Gdyby jednak się powtarzało, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.