Plamienie przed miesiączką a ryzyko ciąży

Witam! Mam 20 lat. Mam nieregularny okres. Ostatnią miesiączkę miałam 8 grudnia. Współżyłam z chłopakiem 29 grudnia. Chłopak na początku nie założył prezerwatywy, ale zaraz się zorientowałam. Był we mnie dosłownie przez chwilkę. Chłopak uspakaja mnie, że nie miał wytrysku. Drugiego stycznia dostrzegłam, że lekko plamię. Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się to przed miesiączką, Również dziś zauważyłam, że plamię, lecz mniej i występuje biała wydzielina (śluz). Martwię się że mogę być w ciąży. Dodam, że wczoraj zachorowałam, mam przeziębienie. Czuję ból w brzuchu, taki jaki towarzyszy przy miesiączce, jednak ona nie przychodzi. Nie wiem co się dzieję. Dodam, że przed współżyciem bolały mnie piersi tak jak to zazwyczaj przed miesiączka. Najbardziej martwi mnie to plamienie. Czym może być spowodowane i czy może być to ciąża?

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Ciąża w takim przypadku jest raczej bardzo mało prawdopodobna. Jeżeli chodzi o to plamienie to być może właśnie rozpoczyna się miesiączka (w tym miesiącu w terminie) i wkrótce pojawi się normalne krwawienie. Jeśli to nie to, to i tak mogą być różne przyczyny plamień międzymiesiączkowych i po porostu należy udać się do ginekologa na badanie żeby to ustalić. Z ciążą te plamienia na pewno nie mają wiele wspólnego. Pozdrawiam