Plamienie przy 13. tabletce Vibin Mini

Witam jestem przy 13 tabletce Vibin mini i zauważyłam plamienie dość duże Biorę vibin od ponad pół roku nigdy wcześniej takie plamienia nie występowały a okres zawsze mam regularnie Ostatnio żyję w dość dużym stresie i od mies na sen co wieczór biorę 2 tabletki bellergotu Czy powinnam udać się do lekarza czy plamienie jest spowodowane Bellergotem

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Istnieje duża interakcja między stosowanymi lekami. Po pierwsze Bellergot obniża stężenie estrogenu we krwi, a po drugie zmniejsza skuteczność drospirenonu. Jest to przyczyna krwawień. Proszę pamiętać, że takie działanie obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych!!! Jeśli współżyła Pani w czasie przyjmowania Bellergotu oraz 7 dni wcześniej istnieje ryzyko ciąży!