Plamienie, zwiększony apetyt, spadek libido i ospałość po zastrzyku antykoncepcyjnym

Dzień dobry. Moje pytanie dotyczy zastrzyku antykoncepcyjnego. Jestem po pierwszym zastrzyku ale objawy ktore u mnie sie pojawiły nie sa zbyt wygodne dla mnie. Caly czas plamie i mam ogromny apetyt. Moje libido również spadlo i jestem ospala. Jak długo musze czekac by moj organizm sie "oczyścil" z zastrzyku? Kiedy bezpiecznie byloby planowac dziecko?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zastrzyk antykoncepcyjny działa przez 3 miesiące. Po tym czasie warto udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który oceni czy nie ma przeciwwskazań do starania o ciążę.