Plamki na skórze czteromiesięcznego dziecka po wprowadzeniu marchewki do diety

Witam, mój synek skończył cztery miesiące i od dwóch tygodni dostaje marchewkę i jabłko wyszła mu wysypka uczuleniowa na brzuszku, lewej stopie i czole. Pani doktor kazała rozdzielić marchewkę i jabłko dawać po trzy dni z przewa jednodniowa miedzy jednym a drugim. Zaczęliśmy od marchewki dostał juz dwa dni, po pierwsz wyszły nowe pojedyncze krostki na czole, a dzis zauważyłam czerwone pojedyncze plamki na główce i jedna za uchem (płaskie są inne).Czy takie plamki to tez alergia czy inna chorob?

Witam Panią,
opisywane zmiany powinien ocenić lekarz ,który widział dziecko kilka dni temu,.Pani doktor najlepiej będzie wiedziała jaki jest problem.
Na podstawie opisu trudno postawić diagnozę.
pozdrawiam Katarzyna Mudel