Plamy i opuchlizna na nogach u 24-latki

Mam 24 lata,ważę 54kg. Mam problem z nogami.Gdy stoję dłuzej w miejscu lub siedze bez ruchu nogi(stopy i lydki)robia sie sine a na nich pojawiaja sie jasniejsze plamki.Nogi sa ciezkie i czesto puchna w kostkach.Gdy sie poloze i nogi są w górze odrazu kolor wraca do normy.W momencie gdy stoje znow sa sinoczerwone.Lekarz przepisał mi Iporel (klonidyne) lecz paradoksalnie mam niskie cisnienie.Lek pomaga!!ale sa dni gdy mam wrazenie ze wcale nie działa.Czy ten lek moze mi szkodzic przy niskim ciśn.?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane niewydolnością naczyń kończyn dolnych. Jeśli zastosowane leczenie nie przyniesie spodziewanego rezultatu to konieczna będzie wizyta u lekarza.