Planowanie ciąży a guzki tarczycy

witam! Mam 30 lat, stwierdzono u mnie rok temu guzki tarczycy, cztery- 3 malutkie jeden wiekszy ok.2 cm. Wedlug badan i lekarza nie jest to rak. wychodze za maz i chce starac sie o dziecko, chcialam zapytac czy majac te guzy moge urodzic dziecko bez problemow. Tsh mam w normie nie biore hormonow. Czy moge wyciac te guzy po urodzeniu dziecka i czy musze je wycinac?pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Określić prawdopodobny rodzaj guzków można na podstawie wykonanych badań dodatkowych. Jeżeli rok temu były wykryte proponuję udać na konsultację do endokrynologa celem ich kontroli.