Planowanie ciąży po usunięciu spirali wewnątrzmacicznej

Witam,mam pytanie odnośnie zajścia w ciąże po usunięciu spirali.Miesiączkę miałam 13 stycznia,stosunek odbyliśmy 24 i 25 stycznia.według dni płodnych były to dni szczytowe czy istnieje możliwość że jestem w ciąży.Dodam że spirale miałam usuniętą 13 na początku cyklu,krwawienie było do 22 stycznia.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje zwiększone ryzyko ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.