Planowanie ciąży przy kuracji Duphastonem

Witam, staramy sie o dziecko od prawie roku. Przez ostatnie 3 cykle kuracja Duphaston (16-25 dc) w celu skrócenia cyklu i ze skutkiem (30 dc) bo był dosc długi 35,36 dni. Ostatni cykl bez Duphaston,lekarz kazał odstawić. Skutek...dzis 38 dc brazowe plamienia. Wnioskuje, ze powinnam kontynuować kuracje lekiem, jaka jest przyczyna plamien?? badania sa w porządku tj. Prolaktyna, progesteron i szereg innych. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Faktycznie są przesłanki do kontynuowania terapii duphastonem. Brązowe plamienia moga wynikać z zaburzeń hormonalnych po odstawieniu progestagenu, nadżerki lub endometriozy z najczęstszych przyczyn.