Planowanie ciąży przy tyłozgięciu i nadżerce

Dzień dobry mam 22 lata. Lekarz stwierdził u mnie tylozgiecie macicy i mała nadrzerke jednak powiedział mi ze ona jest mała i zajmie się ją jak urodze pierwsze dziecko . Czy dobrze jest czekać z tym aż do pierwszego dziecka ? Czy ta nadrzerka to coś groźnego i czy razem z tylozgiecie będę miała trudności z zajściem w ciążę?

Aleksander Ropielewski

Obie dolegliwości nie są przeciwwskazaniem do zajścia w ciążę. Tyłozgięcie może być ewentualnie problemem przy porodzie.