Plastry Evra, antybiotyk i brak okresu

dobry wieczor mam pytanie uzywam plastrow Evra w niedziele zdjelam ostani plaster wiec w czwartek powinno wystapic krwawenie, jednak od poniedzialku przyjmuje antybiotyk czy to mogło spowodowac brak krwawienia? troszke sie obawiam czy nie jestem w ciazy ?. czy wystepuje taka mozliwosc? dziekuje za odpowiedz

Podczas każdej antykoncepcji istnieje niewielkie ryzyko ciąży (zazwyczaj bliskie zeru). Jeśli chodzi o antybiotyk to sam nie powinien wpływać na antykoncepcję w postaci plastrów. Jednak choroba, z którą się Pani borykała mogła wpłynąć na obniżenie poziomu estrogenów i tym samym słąbszy jej wzrost i co za tym idzie zbyt cienką błonę śłuzową macicy, aby się złuszczyła podczas miesiączki. Mimo wszystko wykonanie testu ciążowego po kilkudniowej zwłoce zawsze uspokaja, lub też ostatecznie wyjaśnia sprawę.