Plastry Systen Conti a menopauza

Po dwóch miesiącach po rozpoczęciu stosowania plastrów SYSTEN CONTI zaczęłam miesiączkować. Teraz powtarza się to nawet co dwa tygodnie.Czy to oznacza ,że dawka hormonu jest zbyt duża? Mam 46 lat i od ponad roku nie miesiączkowałam.Myślałam,że to wynik mojego schudnięcia o 10 kg.Lekarka stwierdziła rozpoczęcie menopauzy i doradziła stosowanie plastrów,które miały pomóc i pomagają na moje ataki gorąca.Martwią mnie te krwawienia,a na wizytę u ginekologa muszę czekać miesiąc. PROSZĘ O RADĘ .POZDRA

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jednym z najczęściej występujących powikłań podczas stosowania plastrów Sysyten Conti jest nieprawidłowe krwawienie z dróg rodnych. W takim przypadku należy udać się do lekarza prowadzącego, który dokona modyfikacji terapii.