Płynny stolec po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam, zażywam drugie opakowanie (23 dzień) tabletek antykoncepcyjnych Zoely. Tabletkę zawsze biorę o godzinie 19, dziś po wzięciu tabletki jakieś pół godziny później byłam w toalecie, miałam gazy i płynny kał, czy powinnam dziś wziąć drugą tabletkę czy nie, czy uznać to za biegunkę czy jeszcze nie? Zależy mi na odpowiedzi ponieważ wczoraj mój partner zakończył stosunek wytryskiem we mnie.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
jeżeli epizod biegunki był jednorazowy, to nastąpił w czasie, gdy tabletka znajdowała się jeszcze w żołądku i nie musi być traktowana jako pominięta.