Płynowa przestrzeń łącząca się z okolicą pochewki maziowej prostownika

Witam Przy okazji badania usg rozcięgna podeszwowego z którym już jest ok wyszło że w obydwu stopach znajdują się gangliony. "Płynowa przestrzeń o wym 15x8x8mm łącząca się z okolicą pochewki maziowej prostownika długiego palców stopy prawej. Zawartość tej przestrzeni zagęszczona, odpowiada ganglionowi. Z zachylka tylnego stawu skokowego lewego uwypukla się kilkukomorowa przestrzeń o wym 10x8x6mm - odpowiada ganglionowi. Czy jest możliwe że to zniknie? Nie zwracałem na to uwagi...

Lek. Tomasz Budlewski

W części przypadków następuje samoistne wycofanie się zmian. Większość jednak wymaga nakłucia. Proszę udać się do ortopedy.