Po czym rozpoznać naderwanie ścięgien?

Podczas gry w pilke nozna zmienilem kierunek biegu poczulem cos dziwnego w kolanie i zwalilem soe na ziemie. po chwili moglem prostowac i zginac noge, doszedlem do domu. Jednak na drugi dzien dyskomfort zwiazany z brakiem stabilnosci i lekkim bolem mie ustapil. Czy moze byc to jakies naciagniecie lub maderwanie sciegien?

Witam serdecznie
Wymienione objawy mogą świadczyć o naderwaniu scięgna,przy naderwaniu ścięgna nie zawsze jest opuchlizna i narasta wolniej jak przy zerwaniu mięśnia , nie zawsze toważyszy ból.Zalecam zabezpiczenie ścięgna poprzes unieruchomienie miejscowe (bandaż , stabilizator) odciążać w miare możliwości,okłady chłodzące lub maści przeciwzapalne o działaniu chłodzącym.Jeśli objawy utrzymają się wiecej jak 5dni zalecam konsultacje z lekarzem.