Po ilu dniach od stosunku test bHCG jest wiarygodny?

Witam, chciałabym się dowiedzieć po jakim czasie test beta HCG da pewny wynik potwierdzający brak ciąży ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wszystko zależy od metody oznaczania poziomu hormonu w danym laboratorium. Najlepiej zapytać w konkretnym punkcie, po ilu dniach wskazane jest wykonanie oznaczenia - nie wcześniej jednak niż 8 - 10 dni po stosunku potencjalnie doprowadzającym do zapłodnienia.