Po ilu miesiącach można zacząć chodzić bez wspomagania w przypadku osteotomii kolan szpotawych?

Po ilu miesiącach można zacząć chodzić bez wspomagania w przypadku osteotomii kolan szpotawych, aby nie zniweczyć wyników operacji???

Pytanie do operatora - to on decyduje kiedy powinien pan zaczac obciazac konczyne . Zalezy to od sposobu stabilizacji miejsca osteotomii ( rodzaju płytki ktora trzyma kosci ) przy stabilnych katowo plytach typu Tomofix teoretycznie obciazanie jest mozliwe juz po 2 tygodniach lecz okres 6 tygodni wydaje sie byc bardziej bezpiecznym terminem . W przypadku mniej stanilny h zespolen dopiero po uzyskaniu zrostu kostnego Pozdrawiam