Po jakim czasie od usunięcia torbieli jajników można starać się o dziecko i brać kąpiele w wannie?

Dnia 16 maja przeszłam operację usunięcia torbieli jajników przy czym usunieto mi prawe przydatki i pół lewego jajnika. Chciałam zapytać jaki czas po operacji można starac się o dziecko i kiedy można zacząć brać normalne kąpiele w wannie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam. W miesiąc po zabiegu (podejrzewam zabieg był laparoskopowy) zapewne wszystko jest zagojone i nie ma powodu do unikania kąpieli i starań o dziecko, chyba, że ginekolog ma inne zdanie. Pozdrawiam ;)

Dr n. med. Marek Rawski

SZanowna Pani - kąpiele może Pani brać już od dzisiaj, również czas, który jest p/wskazany w przypadku starania się o potomstwo już minął. Życze powodzenia.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg