Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Po jakim czasie od zabiegu usunięcia żylaków powrózka nasiennego można wrócić do uprawiania sportu?

Witam, właśnie mija mi czwarty tydzień po zabiegu żylaków powrózka nasiennego metodą laparoskopową. Na brzuchu mam 3 niewielkie cięcia. Aktualnie nie czuję, aby cokolwiek mnie bolało. Czy mogę bez obaw wrócić do trenowania piłki nożnej czy jednak należy jeszcze się wstrzymać?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania

Powinien Pan wstrzymać się z intensywnym wysiłkiem aż do całkowitego wygojenia ran. Zbyt szybki powrót do intensywnej aktywności fizycznej może doprowadzić do powstania przepukliny w bliźnie po operacji.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy