Po jakim czasie stosowania tabletek można dostać zakrzepicy?

Witam. Od 4 miesiecy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Jednoskładnikowe. Słyszałam że podczas stosowania antykoncepcji nie powinno się palić papierosów. A ja nałogowo nie palę. Palę tylko co tydzień w weekend średnio ok. 5 papierosów przy alkoholu (gdyż mam taką potrzebę). Czy ma to jakiś wpływ na to iż można dostać zakrzepicę. Czy dotyczy to tylko osób które palą cały czas nałogowo? I po jakim czasie stosowania tabletek można dostać zakrzepicy?

Lek. Katarzyna Szymczak

Teoretycznie w każdym momencie przyjmowania tabletek, chociaż dzieje się to zwykle na początku, palenie zwiększa to ryzyko, okazjonalne na pewno mniej niż gdy robi się to codziennie.