Zakrzepica żył a stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Kilka lat temu stwierdzono u mnie zakrzepicę. Stosowałam wtedy tabletki anty.przez ok 6lat. Teraz rozpoczęłam leczenie żylaków nóg i lekarz prowadzący stwierdził że zakrzepica nie miała nic wspólnego z przyjmowaniem tabletek. czy teraz mogę powrócic do stosowania tej metody antykoncepcyjnej,czy muszę wykonać jakieś badania??

Trzeba wiedzieć, że stosowanie hormonalnych tabletek antykoncepcyjnych zwiększa krzepliwość krwi co związane jest ze zwiększeniem prawdopodobieństwa wystąpienia zakrzepicy żył. Jest to już od dawna udowodniony czynnik zwiększający ryzyko zakrzepicy żylnej.