Widoczne żylaki po rozpoczęciu stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Czy przez stosowanie tabletek antykoncepcyjnych mogły mi zacząć wychodzić żylaki?? czy jeśli odstawie tabletki żylaki przestaną wychodzić?? czy da się coś zrobić żeby żyła się schowała? jest jakiś skuteczny sposób??

Jeśli choruje Pani na przewlekłą niewydolność żylną, jedyną opcją usunięcia żylaków jest postępowanie zabiegowe (klasyczna operacja lub metody małoinwazyjne, np. EVLT). Samo branie doustnej antykoncepcji nie spowodowało wystąpienia żylaków. Do czasu wykonania USG Doppler proponuję nosić wyroby uciskowe II klasy ucisku (jeśli ma Pani widoczne żylaki).

Witam

Bezwzględnie powinna Pani wykonać badanie USG-Doppler żył , aby sprawdzić ich stan. Bardzo często doustne środki antykoncepcyjne powodują pogorszenie stanu żył. Możliwe że po odstawieniu stan się poprawi, ale i tak trzeba sprawdzić czy nie ma Pani niewydolności żylnej.