Stwierdzenie przewlekłej niewydolności żylnej

Witam! Mam 29 lat.Stwierdzono u mnie przewlekłą niewydolność żylną czuje w ciele jakby mi cos przytykało .takie szarpnięcie delikatne.Czy to może być problem z zatykaniem żył i nieleczony może spowodować zator? Czekam na odp ponieważ lekarz rodzinny nie widzial potrzeby wypisac skierowania na to badanie?

Skoro ma Pan stwierdzoną przewlekłą niewydolność żylną, zakładam, że miał Pan wykonane badanie USG Doppler układu żylnego kończyn dolnych. Z wynikiem należy zgłosić się do chirurga, który przedstawi Panu opcje terapeutyczne. Ma Pan do wyboru klasyczne leczenie operacyjne lub mniej inwazyjne metody typu EVLT i SVS. Żylaki są czynnikiem ryzyka zakrzepicy żył głębokich. Jeśli nie zdecyduje się Pan na żadne leczenie zabiegowe, do końca życia należy nosić rajstopy II klasy ucisku.