Niewydolność żylna i sposoby leczenia

Witam serdecznie. Choruję na niewydolność żylną II stopnia. Wiem, że wzmacnianie ścianek żył niewiele ma wspólnego z wyeliminowaniem problemu. Co może być skuteczne? Czytałam dużo o diosminie. Czy operacja uszkodzonych zastawek wchodzi w grę? Barbara

Leczenie przewlekłej niewydolności żylnej jest zabiegowe-klasyczna operacja lub metody małoinwazyjne oraz kompresjoterapia. Leczenie farmakologiczne ma tylko znaczenie wspomagające. Stosowanie diosminy nie polepszy stanu zastawek w układzie żył powierzchownych. Proponuję zgłosić się do chirruga, który po wykonaniu badania USG Doppler przedstawi Pani dostępne opcje terapeutyczne.

Witam
Powinna Pani zacząć od badania USG-Doppler, które pokaże jakie żyły sa uszkodzone i jaki jest stopień ich niewydolności. Na tej podstawie można wdrożyć odpowiednie leczenie operacyjne lub mniej inwazyjne metody. Diosminy będą miały wpływ tylko na zmniejszenie dolegliwości, ale nie zatrzymają postępu niewydolności.