Skuteczna metoda pozbycia się żylaków nóg

Dzień dobry! Mam 26 lat i pracuję przy komputerze. Od kilku lat widzę u siebie żylaki nóg, niestety się powiększają. Codziennie rano biorę tabletki z diosminą dzięki czemu nogi aż tak bardzo nie puchną. Chciałabym zapytać o najbardziej skuteczną i najmniej inwazyjną metodę pozbycia się tego problemu. Czy miesiące letnie są odpowiednie żeby przeprowadzić jakiś zabieg? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Witam, przede wszystkim polecam wizytę i zbadanie przez lekarza chirurga naczyniowego, abyśmy mieli pewność, czy aby na pewno są to żylaki i czy kwalifikują się do leczenia zabiegowego. Warto przed wizytą u chirurga wykonać badanie usg doppler żył kończyn dolnych. Pozdrawiam.

Witam
Po pierwsze trzeba zacząć od konsultacji i badania usg-Doppler. Na podstawie tego badania oceniamy stopień uszkodzenia żył oraz ich średnicę i to decyduje, jaka metoda będzie najbardziej skuteczna. Najczęściej najmniej inwazyjna i skuteczna jest metoda laserowa lub RF.

Leki flebotropowe mają jedynie znaczenie wspomagające, nie wyleczą ani nie zahamują postępu przewlekłej niewydolności żylnej. Proponuję wykonać USG Doppler układu żylnego kończyn dolnych i w zależności od jego wyniku przedyskutować opcje terapeutyczne z lekarzem.