Czy w przypadku takich problemów z żyłami zabieg nie jest konieczny?

Niewydolna lewa żyła udowa. Niewydolna lewa żyła odpiszczelowa. W górnej części uda oddaje bocznice i tworzy żylaki. Nie stwierdzam niewydolności zastawek w głównych pniach. Naczyniowiec kazał zostawić i stosować kompresję. Co robić? Czy naprawdę nie ma sensu poddać się zabiegom? Proszę o poradę
KOBIETA, 38 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo dobrze, że przeprowadziła Pani konsultację z lekarzem specjalistą. Istotne są jednak obecne dolegliwości, które Pani towarzyszą.

Z racji odległości trudno jest jednoznacznie ocenić Pani stan zdrowia, a także ocenić konieczność przeprowadzenia zabiegu, aby ograniczyć proces chorobowy.

Do głównych objawów niewydolności żył można zaliczyć: obecność zmian naczyniowych, obrzęki, ból zwiększający się podczas dnia, owrzodzenia, czy spadek elastyczności skóry.

Taką przypadłość wywołuje przede wszystkim siedzący tryb życia, mała aktywność fizyczna, lub praca siedząca.

Najczęściej stosuje się leczenie zabiegowe polegające między innymi na zamknięciu naczynia żylnego przy użyciu lasera, skleroterapii lub inwazyjnej operacji.

O dalszej możliwości leczenia powinien zdecydować wyłącznie lekarz chirurg naczyniowy, biorąc pod uwagę aktualny stan zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/czujesz-ze-nogi-waza-tone-znak-ze-zyly-nie-daja-rady https://portal.abczdrowie.pl/zylaki-konczyn-dolnych

https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-zylaki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.