Czy uda mi się uniknąć operacji?

Witam. Wizyta u lekarza kierującego na badanie usg doppler (nfz) dopiero za miesiąc, a ja zaczynam się zastanawiać czy uda mi się uniknąć operacji i czy mogę wykonać skleroterapię. Po stronie prawej mam niewydolną żyłę odpiszczelową dodatkową przednią, w części proksymalnej z widoczną w niej rulonizacją z widocznym refluksem, zasilającą żylaki po stronie bocznej stawu kolanowego prawego. Czy skleroterapia da efekty? Czy muszę chirurgicznie usunąć tą żyłę?

Proponuję z wynikiem zgłosić się do chirurga specjalizującego się w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej. Sądząc po samym opisie, można z powodzeniem przeprowadzić skleroterapię.