Co oznacza wynik badania żył?

witam. mam pewien problem. ostatnio miałam robione usg doppler. niestety w naszym mabym miasteczku jest tylko jedno rozwiazanie żylaków ZABIEG CHIRURGICZNY którego nie chce. gdy spytałam lekarza czy jest możliwość zrobienia skleroterapii stwierdził że takie pytanie Ian mogę zadawać jak pójdę sobie na konsultacje prywatna bo onie nie ma czasu na wyjaśnianie mi takich rzeczy. lekarz w ciągu 2 godz przyjął 30 osób. ja byłam 20..... wiec napisze mój wynik usg doppler (który też robiłam prywatnie,ponieważ u nas zaś oczekiwania na takie badanie wynosi nawet 2miesiace) i proszę o wyjaśnienie mi tego wyniku i czy jest możliwość wykonania zabiegu skleroterapii i ile zabiegów byłoby potrzebnych. wynik badania: żyły udowe podkolanowe piszczelowe strzalkowe wydolne obustronnie. po stronie prawej gsv w pachwinie średnicy ok.8mm,niewydolna w 3 stopniu;niewydolna żyła Leonarda zasilająca nieduże żylaki ponad głowami przysrodkowa m.brzuchatego łydki. poszerzonych perforatorow nie uwidoczniono.

Oczywiście bez zbadania Pani nie można postawić diagnozy i zalecić leczenia, jednak na podstawie załączonych informacji skleroterapia nie wydaje się optymalnym sposobem leczenia. Bardziej EVLT lub RF, ale to musi ocenić chirurg zajmujący się małoinwazyjnym leczeniem przewlekłej niewydolności żylnej, po osobistym zbadaniu Pani.