Jakie leki nie dopuszczą do tworzenia się skrzepów?

Witam serdecznie :) chciałabym dowiedzieć się na temat dobrych leków przeciwzakrzepowych. Mam żylaki nóg i boję się o powstanie skrzepów. Około 2 lat temu miałam robione badanie dopplera i nie było u mnie skrzepów. Obecnie mam problemy z żylakami typu ból nóg, opuchlizna w kostkach, ciężkie nogi i szybko męczą się. Jestem zarejestrowana do poradni naczyniowej i badania dopplera ale to za jakiś czas. a do tego czasu chciałabym zażywać jakiś lek , który nie dopuści do tworzenia się skrzepów.

Jeśli choruje Pani wyłącznie na przewlekłą niewydolność żylną i nigdy nie miała zakrzepicy żył głębokich, nie ma wskazań do przewlekłej antykoagulacji. Należy usunąć żylaki (klasycznie lub metodami małoinwazyjnymi, np. EVLT), a do tego czasu nosić wyroby uciskowe II klasy ucisku.