Graniczne wartości refluksu w żyle podkolanowej

Witam, w 2013roku miałam zakrzepice w badaniu usg doppler. wyszło że jest graniczne wartości refluksu w żyle podkolanowej co to znaczy /?... czy można to jakoś wyleczyć i jakie będą następstwa tego w dalszym życiu , czy to się pogłębi.Następnie vsp dex , ujście niewydolne , pień niewydolny z cechami przebytej zakrzepicy , do dolnej połowy pnia dochodzi kilka żylakowatych bocznic. Czy ten pień i żylaki można jakoś usunąć i jaką operacja . ? Jak w ogóle mam z tym postępować. kobieta 64 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę ze wszystkimi wynikami udać się do lekarza chirurga naczyniowego. Po badaniu będzie możliwość określenia odpowiedniego postępowania.

Ma Pani do wyboru albo klasyczną operację (czyli usunięcie niewydolnych żył w szpitalu, praktycznie w każdym oddziale chirurgicznym przeprowadza się takie zabiegi), albo leczenie małoinwazyjne (laserowe, parą wodną, skleroterapią; niestety nierefundowane przez NFZ) lub noszenie wyrobów uciskowych II klasy ucisku. Celem dokładnego przedyskutowania opcji proponuję udać się do chirurga zajmującego się przewlekłą niewydolnością żylną.