Czy mogę uniknąć operacji żył?

Czy nie da się uniknąć operacji? Mam żylaki na obu nogach, chirurg naczyniowy odrazu na pierwszej wizycie powiedział że nie ma innej opcji tylko operacja. Czy naprawde nie ma niczego czego mogłabym spróbować? Opis Dopplera Naczynie układu głębokiego dostępne badaniu drożne, elestyczne, bez cechzakrzepicy ani niewydolności. Obustronnie niewydolne ujście VSM. Po prawej niewydolna VSM acc, pień główny wydolny. Po stronie lewej niewydolna VSM acc i pień główny VSM. VSP obustonnie wydolne. Perforator 1/2 na tylenj pow łydki lewej.

Dzień dobry,

Istnieją różne metody leczenia żylaków. Wszystkie są zabiegowe, czyli mniej lub bardziej inwazyjne. Od operacji chirurgicznych polegających na usuwaniu niewydolnych żył, po małoinwazyjne, wewnątrznaczyniowe zabiegi polegające na wkłuwaniu się w żyły i ich zamykaniu "od środka". Alternatywą jest zachowawcze leczenie żylaków, czyli codzienne stosowanie pończoch uciskowych przez całe życie - ta metoda zatrzyma rozwój żylaków, ale ich nie usunie a jedynie złagodzi dolegliwości.

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl