Kiedy muszę mieć wykonane USG żył?

Zatorowość płucna. Przez tydzień pobytu w szpitalu brałem zastrzyki Clexan, a następnie (począwszy od 7 dnia) włączono doustnie Xalerto (bezpośrednio po odstawieniu Clexanu). Po jakim czasie (optymalnie) powinienem mieć zrobione USG żył?

Dzień dobry,

Pierwsze USG poszpitalne optymalnie jest wykonać w okresie 4-8 tygodni. Pozwoli ono ocenić jak przebiega leczenie zakrzepicy. Kolejne badania można wykonywać w większych, kilkumiesięcznych odstępach.

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl