Jak może się poszerzyć zakrzepica żył?

Dobry wieczór! Leczę się ponad dwa tygodnie na masywną zakrzepicę żył głębokich (lewa noga, powikłanie po cesarskim cięciu - zakażenie). Jednakże zaczęła mnie boleć też prawa noga. Czy to jest możliwe, żeby zakrzepica rozwinęła się w prawej nodze. Aktualnie biorę lek pradaxa 150 dwa razy dziennie. W szpitalu 12 dni dostawałam dwa razy dziennie zastrzyk clexane. Bardzo proszę o odpowiedź

Dzień dobry,
Ból prawej nogi wcale nie musi oznaczać zakrzepicy. Równie dobrze może wynikać z odruchowego przenoszenia ciężaru na dotychczas zdrową kończynę. Niemniej, mimo prawidłowej terapii (Pradaxa 2x 150mg), progresja zakrzepicy, choć mało prawdopodobna nadal jest możliwa. Aby ją wykluczyć konieczne jest wykonanie USG żył głębokich.

Z wyrazami szacunku,

lek. Maciej Antkiewicz

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Oddział w Warszawie Al. Jerozolimskie 56C I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl