Jakie jest postępowanie przed cesarką przy hipoglikemii reaktywnej?

Hipoglikemia reaktywna a cięcia cesarskie. Witam, mam planowane cięcie cesarskie i mam jednocześnie hipoglikemię reaktywna. Przed zabiegiem muszę być dobę na czczo i potem wiadomo też na czczo. Jakie są procedury, jeśli spadnie mi cukier, gdyż podanie glukozy będzie błędnym kołem. Endokrynolog powiedziała tylko,że nie mogą mi podać glukozy i powinni coś wymyślić, pytanie co?
KOBIETA, 37 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Nie wiem jaką decyzję podejmą lekarze ze szpitala.

Ale nie musi być Pani na czczo dobę przed zabiegiem.

Musi Pani przyjść na czczo jeden dzień przed zabiegiem,ponieważ zostaną pobrane badania,które są ważne dla anestezjologa i lekarzy ginekologów.

Następnie według normalnej procedury pacjentka może jeść do 18, później niewiele pić.

Jednakże teraz skraca się czas bycia bez jedzenia przed zabiegiem operacyjnym.

Lekarze mogą podjąć decyzję,że nie może Pani jeść 6 godzin przed zabiegiem. Następnie podadzą Pani leki,które się podaje u kobiet z pilnym cięciem cesarskim (kobieta z pełnym żołądkiem), anestezjolog wtedy też może zmienić typ znieczulania.

Również na rynku są dostępne specjalne napoje węglowodanowe, które coraz częściej podaje się pacjentom przed operacje. Proszę o nie zapytać lekarza prowadzącego ciążę lub w tej sprawie zadzwonić do szpitala.

Proszę skontaktować się ze szpitalem, w którym będzie Pani rodzic,zapewne zostanie udzielona informacja.

Zapraszam do artykułu:

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/hipoglikemia-reaktywna%3famp=1

Powodzenia i wszytskiego dobrego

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.