Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy hipoglikemia reaktywna może być niebezpieczna?

Czy hipoglikemia reaktywna może być niebezpieczna nie leczona? Lekarz powiedział ze raczej mam ta hipoglikemie reaktywna i kazał mi zrobić test na krzywa cukrowa i dał mi skierowanie. Lecz niestety mieszkam za granica i nie mogę narazie iść, mam już objawy od paru miesięcy ale czy jeszcze poczekam pare miesięcy z tym badaniem, czy coś może mi się stać? Oprócz tych strasznych objawów? Dziękuje
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Jak pomóc w przypadku napdadu hipoglikemii?

Hipoglikemia to stan bardzo niskiego poziomu cukru we krwi. Nazywana jest inaczej niedocukrzeniem. Czy wiesz, jak pomóc osobie z hipoglikemią? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Dzień dobry,


Wszystko zależy od objawów, jakie Pani towarzyszą, jeśli dochodzi do dużych spadków wartości glukozy, a Pani nie ma dostępu do leków, powinna Pani wdrożyć w życie dietę zalecaną w hipoglikemii reaktywnej. Jeśli objawy nie ustąpią wskazane jest właściwe leczenie, mające na celu uwrażliwienie tkanek obwodowych na działanie endogennej insuliny. Duży spadek cukru może skończyć się zasłabnięciem, aczkolwiek powinna Pani wcześniej odczuć, że zbliża się hipoglikemia, a objawy są dość charakterystyczne i mieć zawsze przy sobie jaką przekąskę, która pomoże Pani uniknąć jej następstw. Odpowiednia dieta na szczęście eliminuje objawy lub sprawia, że są znacznie mniej uciążliwe.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy