Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć hipoglikemię reaktywną?

Witam, choruje na hipoglikemie reaktywna od 3 lat, kiedy nasila mi się choroba to czuje się zle nawet kiedy glukometr nie notuje spadku, czy można to jakoś logicznie wytłumaczyć ? Tzn mam objawy jak przy stanie lekowym po jedzeniu a nie mam spadku w tym momencie, kolejna rzecz biorę glucophage xr500 rano a w drugiej połowie dnia zaczynam mieć problemy z ostrością wzroku(przez kilka godzin), zmieniam na dawkę 1000 dziennie okoloposilkowo i z dnia na dzień wzrok wraca do normy. O co chodzi? Wiele osób na forach w tym zagranicznych notuje objawy a nie ma spadku w danym momencie, skąd to się bierze ?
KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu

Co wpływa na glikemię?

Glikemia to poziom glukozy we krwi. Zarówno zbyt niski poziom, jak i zbyt wysoki poziom cukru nie jest dobry dla organizmu. Sprawdź, co wpływa na glikemię.

Objawy charakterystyczne dla hipoglikemii mogą pojawiać się po posiłkach, bez spadku glikemii - tzw. zespół poposiłkowy, związany z pobudzeniem układu wegetatywnego. Z uwagi na wątpliwą skuteczność farmakoterapii w hipoglikemii reaktywnej, leczeniem są zazwyczaj odpowiednie nawyki żywieniowe: unikanie węglowodanów prostych, mieszane posiłki, unikanie długich przerw między posiłkami. Jeżeli pojawiają się u Pani niepokojące objawy, które łączy Pani z przyjmowaniem leków, proponuję skonsultować się z lekarzem prowadzącym leczenie w sprawie zmiany leczenia. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy