Jak przebiega ciąża i poród, gdy pacjentka cierpi na hipoglikemię reaktywną?

Witam, chciałabym zapytać jak przebiega ciąża i poród gdy pacjentka cierpi na hipoglikemie reaktywna i miewa spadki wywołujące objawy np zaburzenie wzroku, dezorientacja i lęk? Biorę glucophage xr 500 trochę ograniczyła objawy ale nadal wystepuja, dietę prowadzę od dwóch lat, boje się ze gdy zajdę w ciąże zrobię krzywdę dziecku bądź sobie.

Z uwagi na spadki glikemii ciąża może być rozwiązana przez CC, samo prowadzenie ciąży nie różni się niczym specjalnie od każdej ciąży - częstsze będą jedynie oznaczenia glukozy i dbanie o dietę.