Hipoglikemia reaktywna

Witam :) Wczoraj postawiono mi diagnozę - hipoglikemia reaktywna poposiłkowa . (Cukier spada mi najczęściej do godziny po posiłku.) Zalecono mi dietę jak dla cukrzyków, ale nie otrzymałam bliższych informacji na ten temat. Szukałam w Internecie, lecz nie bardzo mogę coś znaleźć na temat hipoglikemii reaktywnej. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ mam spożywać 5 posiłków dziennie, a ja nie wiem, co dokładnie mogę jeść. I mam jeszcze jedno pytanie - dlaczego lekarz nie mógł zapisać mi na receptę pasków do glukometru, lecz zlecił codzienną kontrolę poziomu glukozy? Czy muszę kupować paski tylko płatne 100%? Przy okazji chciałabym zapytać jakie dokładnie są obawy hipoglikemii reaktywnej oraz jaką dietę w tym przypadku trzeba stosować. A może powinnam wykonać jakieś dodatkowe badania na hipoglikemię reaktywną albo skonsultować się z innym lekarzem, który dokładniej wszystko mi wyjaśni? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Dieta cukrzycowa powinna zawierać te same proporcje składników pokarmowych - białek, tłuszczów i węglowodanów, co dieta zdrowego człowieka. Diabetyk jednak powinien wyeliminować węglowodany proste, na rzecz złożonych - znajdujących się m.in. w ciemnym pieczywie, kaszach, warzywach itd.

Poniżej załączam linki do artykułów na temat diety cukrzycowej:

portal.abczdrowie.pl/dietetyczne-pulapki,
portal.abczdrowie.pl/leczenie-cukrzycy.

Refundacja pasków do glukometrów dotyczy tylko osób z rozpoznana cukrzycą, co w Pani przypadku nie ma miejsca.

Pozdrawiam