Hipoglikemia hiperprolaktynemia

Witam, mam 25 lat.  Stwierdzono u mnie hipoklikemię reaktywną i hiperprolaktynemię.  Po pobycie w szpitalu zalecono mi kontrolę glikemii. Do lekarza idę dopiero w poniedziałek, natomiast moje samopoczucie jest fatalne. Jestem strasznie senna, miewam zawroty głowy, ponadto jest blada wręcz biała. Mam dreszcze jest mi wciąż zimno a temperatury podwyższonej nie mam, odczuwam drętwienia języka. Wahania nastroju, przewrażliwienie i nadmierna płaczliwość jestem strasznie rozdrażniona. Nie daje sobie z tym rady.
25 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Hipoglikemia daje przede wszystkim objawy związane z układem neurowegetatywnym. Układ nerwowy czerpie energię tylko z glukozy, tak więc w razie jej braku, jako pierwszy daje o sobie znać. Stąd najpewniej większość Pani dolegliwości.

W przypadku hipoglikemii reaktywnej powinno się stosować dietę cukrzycową. Ważne jest by spożywać przynajmniej 5 posiłków dziennie (mniejszych, ale częściej) i komponować jadłospis z produktów, które długo uwalniają glukozę. W tym celu należy posługiwać się wymiennikami węglowodanowymi

portal.abczdrowie.pl/dietetyczne-pulapki - tutaj znajdzie Pani więcej informacji na temat diety cukrzycowej.

Hipoglikemia poposiłkowa może być stanem przedcukrzycowym. Ważne jest by pozostała Pani w dalszym ciągu pod opieką lekarza, również endokrynologa ze względu na hiperprolaktynemię.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!