Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaki glukometr do profilaktycznego pomiaru glukozy

Mam takie pytanie. Czy osoba zdrowa, która jest otyła i zagrożona zachorowaniem na cukrzycę może kupić glukometr i sprawdzać co jakiś czas poziom glukozy? Jeśli tak to jaki to może być glukometr i co ile można mieżyć poziom glukozy?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Jak wybrać glukometr?

Witam Panią,

Oczywiście, że może kupić glukometr. Niestety z uwagi na to, iż nie ma cukrzycy paski do glukometru będzie musiała kupować bez refundacji na 100%. Koszt 50 pasków to około 40 zł. Jeśli nie ma cukrzycy, to wystarczy jak raz w miesiącu zmierzy cukier rano na czczo i 2 h po głównych posiłkach. Proszę wejść na allegro, tam można kupić różne modele glukometrów. Nie chcę być posądzony o reklamę, więc nie moge]ę podać konkretnej nazwy, ale wystarczy wejść na fora dla osób chorych na cukrzycę i dowie się Pani, które są lepsze, a które nieco gorsze.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy