Jaki glukometr do profilaktycznego pomiaru glukozy

Mam takie pytanie. Czy osoba zdrowa, która jest otyła i zagrożona zachorowaniem na cukrzycę może kupić glukometr i sprawdzać co jakiś czas poziom glukozy? Jeśli tak to jaki to może być glukometr i co ile można mieżyć poziom glukozy?

Witam Panią,

Oczywiście, że może kupić glukometr. Niestety z uwagi na to, iż nie ma cukrzycy paski do glukometru będzie musiała kupować bez refundacji na 100%. Koszt 50 pasków to około 40 zł. Jeśli nie ma cukrzycy, to wystarczy jak raz w miesiącu zmierzy cukier rano na czczo i 2 h po głównych posiłkach. Proszę wejść na allegro, tam można kupić różne modele glukometrów. Nie chcę być posądzony o reklamę, więc nie moge]ę podać konkretnej nazwy, ale wystarczy wejść na fora dla osób chorych na cukrzycę i dowie się Pani, które są lepsze, a które nieco gorsze.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz